Tatryapartmany

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka

Lokalita

 

VYSOKÉ TATRY

 
 

Región Vysoké Tatry patrí k najatraktívnejším a najvyhľadávanejším destináciám v rámci strednej Európy. Vysoké Tatry sú ideálnym dovolenkovým miestom a vďaka svojmu unikátnemu prírodnému prostrediu poskytujú návštevníkom po celý rok množstvo oddychových aktivít. Tieto prekrásne veľhory sú centrom turistiky, lyžiarskych športov a východiskom do štyroch národných parkov: Vysoké Tatry, Nízke Tatry, Slovenský raj a Pieniny.

 
 

Mesto Vysoké Tatry svojou rozlohou patrí medzi najväčšie mestá v Slovenskej republike. Dopravnou osou celého územia mesta je "Cesta Slobody", ktorou sa návštevník približne za jednu hodinu autom dostane z najzápadnejšej mestskej časti Podbanské, cez všetky tatranské osady s výnimkou Dolného Smokovca, až na východnú hranicu mesta, do osady Tatranská Kotlina.

 
 

Administratívnym centrom mesta je Starý Smokovec, ktorý spolu s Tatranskou Lomnicou
a Štrbským Pleso patrí tiež medzi najvýznamnejšie tatranské strediská cestovného ruchu. Starý Smokovec je horské stredisko, kde sa nachádza významné lyžiarske centrum s ponukou zimnej zábavy pre deti aj dospelých, množstvo požičovní lyžiarskej výstroje, bowling v hoteli Park či pozemná lanovka na Hrebienok.

 
 

Okrem zjazdoviek sa v stredisku nachádza sánkarská a bobová dráha Hrebienok. V letnej sezóne sú atrakciou pre turistov kolobežky z Hrebienka a možnosť turistického a lezeckého vyžitia. Štrbské pleso je od Apartmánového domu Slavkov vzdialené 19 km. Nachádzajú sa tu jediné vysokohorské kúpele na Slovensku, výborne upravované zjazdové a bežecké trate, 2 lanové dráhy, 3 lyžiarske vleky, možnosť sánkovania a v letnom období možnosť paraglidingu. A komu sa žiada viac, môže okúsiť čaro zimných výstupov v sprievode horského vodcu.

 
 

Podobne ako Starý Smokovec, aj v Tatranskej Lomnici sa nachádza niekoľko lyžiarskych svahov. Zdatní lyžiari si prídu na svoje, ak navštívia najvyššie položené tatranské stredisko zjazdového lyžovania, Skalnaté pleso.

 
 

Svojím prevýšením, rozlohou a kvalitou lyžiarskych tratí patrí medzi najlepšie lyžiarske strediská medzinárodného významu. S Tatranskou Lomnicou je stredisko prepojené kabínkovou lanovkou
a zjazdovou traťou strednej náročnosti v celkovej dĺžke 4800 m. Vo Veľkej Lomnici sa nachádzajú dve golfové ihriská – ihrisko public a majstrovské ihrisko, ktoré sú od Apartmánového do mu Slavkov - Tatry vzdialené 13 km. Bezchybnú lyžovačku si môžete vychutnať vo viacerých lyžiarskych strediskách, ktoré sú dostupné od Apartmánového domu do 15 min., napr. Skicentrum Lučivná
a Lopušná dolina.

 
 

POPRAD

 
 

Apartmánový dom Slavkov - Tatry sa nachádza na začiatku Starého Smokovca v tichom prostredí s nádherným výhľadom na Vysoké Tatry a východnú časť hrebeňa Nízkych Tatier. Apartmánový dom Slavkov - Tatry je dostupný po cestnej komunikácii I. triedy, ktorá spája Poprad do Starým Smokovcom. Vzdialenosť do Popradu je 5min. jazdy autom, 5 min. jazdy autom do Stareho Smokovca a 7 min. jazdy autom od medzinárodného letiska Poprad – Tatry.

Apartmánový dom Slavkov- Tatry je vzdialený 6 km od medzinárodného letiska Poprad – Tatry. Z letiska v súčasnosti lieta 3x týždenne SkyEurope Airlines do hlavného mesta Veľkej Británie, do Londýna.

Za 15 min. jazdy autom sa od Apartmánového domu Slavkov - Tatry dostanete do AquaCity Poprad, ktoré predstavuje najväčší vodný areál zábavy a relaxu na Slovensku. Jedná sa o komplex bazénov, toboganov, komlexom sáun a iných atrakcií celoročnej prevádzky.

V AquaCity Poprad je možnosť oddychovať aj aktívne, nachádza sa tu moderne vybavené fitnescentrum, volejbalové ihriská či minigolf. V blízkej budúcnosti AquaCity Poprad plánuje investovať do jeho rozšírenia vybudovaním ďalšieho komplexu, ktorý by mal zabezpečiť nový termálny vrt vzdialený len 1 600 m od Apartmánového domu Slavkov. Blízko vrtu sa uvažuje
o vybudovaní ďalšieho majstrovského golfového ihriska.

Mesto Poprad je vstupnou bránou do Vysokých Tatier a od Apartmánového domu Slavkov je vzdialené necelých 8 km. Poprad, ako centrum regiónu pod Tatrami, je obklopené prekrásnou prírodou a svojim návštevníkom ponúka radu možností na kultúrne či športové vyžitie.

V meste sa nachádzajú veľké obchodné centrá (TESCO, NAY, BAUMAX) a zábavno-obchodné centrum MAX POPRAD, ktoré svojim návštevníkom okrem množstva obchodov ponúka 10 bowlingových dráh, multikino s troma sálami a 12-metrovú horolezeckú stenu.

 
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky